لایسنس OpManager / OpManager Plus

لایسنس OpManager

 یک نرم افزار مدیریت شبکه و مرکز داده می باشد که به سازمان های بزرگ، ارائه دهندگان خدمات و شرکت های متوسط و کوچک در مدیریت مراکز داده و زیرساخت فناوری اطلاعات آنها، به صورت مؤثر و کم هزینه، یاری می رساند. نرم افزار Manageengine OpManager Professional (لایسنس OpManager) نرم افزار مدیریت شبکه به صورت جامع و End to End، مناسب شبکه های ناهمگون و بزرگ، تشکیل شده از برندهای مختلف می باشد.

نرم افزار مورد بررسی قابلیت های پیشرفته مدیریت پایش تجهیزات زیر ساخت، لینک های WAN، ارتباطات VOIP، سرورهای فیزیکی، سرورهای مجازی WMware، Firewall، Hyper-V، MS SQL، MS Exchange، Controller و دیگر اجزای شبکه را ارائه می دهد.

استفاده از واسط گرافیکی این نرم افزار بسیار آسان می باشد، به شما کمک می کند شتا سریعا نصب و پیکره بندی این محصول را به انجام رسانید و همچنین به راحتی می توانید سیاست ها و قوانین نظارتی سازمان خود را همزمان روی تمامی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزارهای شبکه اعمال نمایید.

استفاده از نرم افزارهای مانیتورینگ در شبکه به ویژه شبکه های بزرگ لازم و ضروری می باشد. چون این نرم افزار در زمینه های مختلف به ما کمک بسیاری می کنند برای نمونه در زمان بروز مشکل قبل از اینکه مشکل توسط کاربران گزارش داده شود از طریق این نرم افزار شما متوجه مشکل می شود، همچنین در این زمان لازم نیست شما دنبال منشاء مشکل بگردید و مدت زمان زیادی را تلف کنید این نرم افزار به صورت دقیق به شما اطلاع می دهد که کدام بخش شبکه شما دچار مشکل شده است.

از قابلیت های دیگر نرم افزارهای مانیتورینگ می توان به قابلیت گزارش گیری این نرم افزار اشاره کرد اینکه شما می توانید از وضعیت شبکه فعلی خود گزارش های متنوع تهیه کرده و آینده را پیش بینی کنید. این موارد تنها بخش کوچکی از امکانات نرم افزارهای مانیتورینگ است. نرم افزار OpMananger یکی از قوی ترین نرم افزارهای مانیتورینگ حال حاضر می باشد.

کاربرد نرم افزار  OpManager

مدیریت شبکه

نظارت سلامت شبکه

نظارت VoIP

طراحی نقشه شبکه

نظارت WAN RTT

مدیریت پیکربندی شبکه

آنالیز ترافیک شبکه

مقیاس پذیری سازمانی

نسخه ویژه سازمان های بزرگ

نظارت شبکه سازمانی

مقیاس پذیری در نظارت سازمانی

نظارت شبکه های راه دور

آنالیز ریشه ای مشکلات

پایگاه داده مدیریت پیکربندی

مدیریت کارایی و مشکلات

ابزارهای نظارت شبکه

خودکارسازی چرخه کار فناوری اطلاعات

پردازش SNMP Trap

نظارت لاگ Windows Event

نظارت Syslog

گزارش کارایی شبکه

استقرار ساده

اکتشاف خودکار شبکه

تعیین قوانین اکتشاف

قالب های نظارت

مدیریت سرور

نظارت سرور

نظارت VMWare

نظارت Hyper-V

نظارت Citrix XenServer

نظارت سلامت سرور

مدیریت مرکز داده

نقشه سه بعدی مرکز داده

مدیریت سیستم ها

مدیریت مرکز داده